IMG_20150727_134227

Kursant i kurs na wózki widłowe: wymagania minimalne

Czym jest wózek widłowy?

Wózek widłowy jest urządzeniem transportu bliskiego, które stosuje się w wielu gałęziach przemysłowych. Jest kilka rodzajów wózków jezdniowych:

  • IMG_20150727_134426

    Wózek unoszący czołowy 

  • Wózek unoszący boczny

  • Wózek jezdniowy podnośnikowy wysokiego składowania 

  • Wózek jezdniowy specjalizowany

Zależnie od typu widlaki wykonują różne funkcji: od pomocniczych akcji na magazynie do prac specjalnych gdzie operator jest podnoszący razem z ładunkiem.

Jak przystąpić do pracy z wózkiem widłowym?

Żeby przystąpić do pracy z wózkiem widłowym wystarczy mieć dokument uprawniający do takiej pracy, tzw zaświadczenie lub uprawnienie. Uprawnienie można uzyskać w specjalizowanych ośrodkach szkoleniowych, które szkolą operatorów na urządzenia transportu bliskiego. Kurs na widlaki zwykle trwa kilka dni, po czym operator, który chce uzyskać uprawnienia UDT, podchodzi do egzaminu państwowego. Przy pozytywnym wyniku operator otrzymuję bezterminowe zaświadczenie kwalifikacyjne.

Wymagania dla kursantów

By przystąpić do kursu na wózki widłowe trzeba spełnić niektóre wymagania:

  • kursant powinien mieć ukończone 18 lat

  • oraz posiadać minimum podstawowe wykształcenie.

Więc wymagania te są naprawdę minimalne. Sumując powyższe można stwierdzić, że kurs na wózek widłowy jest dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcą w krótkim terminie zdobyć zawód. Więcej o tym można przeczytać na 
http://www.frop.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>