forklift-woman-980x360

Kursy dla wszystkich. Czy dziewczyna może zostać operatorem wózka widłowego?

Witajcie na moim blogu!

Tytuł danego artykułu może pokazać się dziwnym dla wielu osób, bo większość ludzi myśli, że są wyjątkowo męskie zawody, do których właściwie należy zawód operatora wózka widłowego. Jestem dziewczyną i nie mogę całkowicie zgodzić się z taką opinią. Uważam, że w 21 wieku kobieta nie jest gorsza niż mężczyzna oraz ma takie same prawa. A w niektórych sprawach nawet lepiej sobie radzi. Weźmiemy na przykład prowadzenie samochodu. Zgodnie statystyki, kobiety rzadziej biorą udział w wypadkach i kolizjach drogowych. Ale teraz o innym.

wozki-widlowe

Niedawno ukończyłam kurs na operatora wózka widłowego. Szczere mówiąc byłam zdziwiona, gdy zobaczyłam, że na kursie oprócz mnie było jeszcze wiele dziewczyn. Wiedziałam, że one będą, ale nie spodziewałam się, że aż tyle! Odbycie kursu dla mnie było bardzo ciekawe, może dlatego, że zawsze interesowałam się samochodami, a może dlatego, że instruktorzy byli bardzo sympatyczni, weseli i z pasją prowadzili zajęcia. Podczas egzaminu państwowego trochę byłam zestresowana, ale inspektorzy utrzymywali miłą atmosferę; w końcu wszyscy uczestnicy szkolenia zdali egzamin.

Dzięki temu szkoleniu nauczyłam się sprawnie jeździć wózkiem widłowym (każdym typem wózka 2wjo) i otrzymałam certyfikat uprawniający do pracy w danym zakresie. Na razie pracuję na produkcyjnym magazynie w Warszawie, ale na przyszłość mam w planach wyjechać za granicę, ponieważ certyfikaty otrzymałam również w angielskim i niemieckim języku. Teraz tylko zastanawiam się, gdzie wyjechać, do Niemiec czy do Danii. Wiem, że dane uprawnienia są na pewno akceptowane w tych krajach.

Cóż życzę powodzenia wszystkim, przede wszystkim dziewczynom, żeby uwierzyły w swoje możliwości! Nie poddawajcie się stereotypowym opiniom.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>